Põhjused, miks eelistada saalimänge

Kas oled kunagi planeerinud sõpradega mängida staadioniväljakul jalgpalli, kuid olete pidanud selle tühistama halva ilma tõttu? Või ehk olete pidanud tühistama spordiürituse, sest õues on liiga külm või hoopis vihmane? Eesti ilma teades ei saa kunagi kindel olla, milliseks ilm muutub ning nii võivad õndsad spordiplaanid katki jääda üksnes halva ilma tõttu. Selliste olukordade vältimiseks ongi loodud spordisaalid, kus saab oma lemmikmänge nautida ilma, et oleksid ilmaoludest häiritud.

Lisaks ilmselgele mugavusele on siseruumides mängimisel teisigi eeliseid. Kui kavatsed mängida sulgpalli, siis võib ilm mängu eriti kergelt ära rikkuda, kuna pisemadki tuuleiilid rikuvad palli suunda. Siseruumis ei pea sa kunagi muretsema tuule pärast. Samuti on ka valgustus täiuslik: ei mingit pimestavat päikesevalgust!

Ka lapsevanemate jaoks on saalimängud pisut rahustavamad. Kui võsuke mängib oma lemmikuid pallimänge spordisaalis, ei pea sa muretsema, et kuum suvepäike teeks liiga ega pea kartma vihma pärast. Nii on lapse tervis ja heaolu igati kaitstud ja ta ei pea kunagi spordimängudest ilma jääma.

Siin on aga teisigi olulisi eeliseid, mida võiksid kaaluda:

  • Mänguala on väiksem, puhtam ja siledam – murul mängides võib paraku kogemata jala nikastada ilma arugi saamata. Spordisaalis ei ole mitte mingit mure ebaühtlase pinna tõttu ning samuti ei satu teele ette ohtlikke kive või muud sellist.
  • Mäng toimub kiiremini ja on lõbusam. Õues võib pall väga kergelt ära kaduda ning vahel kulub pool mänguajast sellele, et palli otsida. Saalis mängides saad paremini palli kontrollida, kuna sellel ei ole just kaugele põrgata. Nii ei pea tähelepanu mujale minema ning mäng saab kiirelt jätkuda.
  • Enamikel saalidel on tablood – tablood aitavad end rohkem motiveerida, kuna silme ees on kogu aeg väike meenutus mänguseisust.
  • Trenn on efektiivsem – kuna siseruumis ei ole mängul nii palju segavaid faktoreid, on vaja tunduvalt rohkem pidevalt ringi liikuda ilma pausideta. Samuti ei ole teel takistusi ning ühtlase pinna tõttu on lihtsam ringi liikuda.

Kui naudid mugavust ja ei soovi ebameeldivaid üllatusi, on kindlasti saalimängud sinu jaoks. Vali endale lähim saal, sobiv pallimäng ja mängimine alaku!