Pallimängud võistlushimulistele

Kes ei mäletaks lapsena hoovis naabritega mängitud jalgpalli- või korvpallimänge? Koolis käies on pallimängudel suur roll ning hiljemgi tekib paljudel huvi spordimängude jälgimise vastu, olgu see sportlikust huvist, soovist teha spordipanuseid või hoopis isegi kaasa lüüa. Pallimängudest ei saa üle ega ümber. Mis veelgi parem: sobiv spordimäng on olemas igale vanusele! Siin on mõned eelised, miks võiksid mõelda pallimängude harrastamisele.

Suurem võhm, tugevam süda!

Iga spordimäng aitab tervist tugevdada. Aeroobsed treeningud vähendavad südamehaiguste riski, diabeedi võimalust ja teisi kroonilisi haiguseid. Samuti parandavad need su võhma, mis on abiks igapäevaelus. Sellele lisaks on lihtne pallimängudega ka kaalust alla võtta või lihtsalt vältida ülekaalu. Kusjuures, mängides korvpalli ühe tunni, võid kaotada enam kui 600 kalorit!

Parem koordinatsioon

Palli viskamine või löömine nõuab igal sammul kogu kehalt täielikku koostööd, mistõttu paranevad ka motoorsed võimed märgatavalt. Näiteks korvpallurite puhul on triblamine muutunud täiesti normaalseks motoorseks võimeks, samas kui algajad peavad veel palli jälgima. Regulaarne pallimängude harrastamine parandab koordinatsiooni ning muudab silmade ja käte-jalgade koostöö efektiivsemaks, mis aitab sind igapäevaeluski.

Sõprussuhted ja tiimitöö

Kas teadsid, et spordimängude harrastamine võib sul aidata isegi kergemini tööd leida? Pallimängud nagu korvpall või jalgpall hõlmavad sajaprotsendilist tiimitööd. Võidab tihti see tiim, kelle omavaheline koostöö on sujuvam. Tõhus tiimitöö ja valmidus ühtse tiimina tegutseda tähendab, et su suhtlusoskused, kompromissivalmidus ja üldised tiimitöövõimed paranevad ning ka potentsiaalsed tööandjad võtavad seda hea märgina.

Kõrgem enesekindlus

Kas pole mitte võrratu tunne, kui võidad tiimiga võistluse või viite lausa koju karika? Oskuslik mängimine ning ka matšidel võitmine toetab enesekindlust ning ka see kandub igapäevaellu. Annus enesekindlust võib su elu muuta tohutult ja avada täiesti uusi uksi. Samuti aitavad pallimängud arendada kiiret mõtlemist, keskendumist ja võimet konstruktiivse kriitikag toime tulla, mistõttu ei kannata sa stressi ega depressiooni all.

Kes oleks võinud arvata, et üks lihtne pallimäng võib elus muuta nii palju? Need on vaid mõned olulistest eelistest. Nautimaks ise teisi eeliseid, võta juba täna kätte korvpall või jalgpall ning mine sõpradega mängima!