Kuidas valida sobiv võistluskunst?

Kui sa oled tüdinud tavalistest spordialadest ja tahad oma võimeid viia täiesti uuele tasandile, on võimalik, et leiad seda kõike mõnest võistluskunstist. Tegemist on täiesti teistmoodi treeninguga, mis tekitab katsumusi nii su füüsilisele võimekusele kui ka maandab stressi. See tugevdab vaimseid võimeid, aidates sul paremini end pimedatel linnatänavatel kaitsta. Kuidas aga valida sobiv võistluskunsti liik? Anname paar näpunäidet.

Vali Jiu Jitsu enesekaitse jaoks

Tihti valitaksegi võistluskunstid enesekaitse eesmärgil. Kuigi iseenesest õpetab iga võistluskunst enesekaitset, on Jiu Jitsu neist üks parimaid. Selles võistluskunstis kasutatakse vastase tugevust tema vastu, mistõttu muutub ka suure vastase võitmine lihtsaks. Samuti õpetatakse, kuidas osavalt löökide eest ära põigelda.

Kung Fu – trenn kogu kehale

Teine põhjus, miks võistluskunste harrastatakse, on muidugi füüsilise vormi parandamine. Selle jaoks on Kung Fu täiuslik, kuna erinevalt mitmetest teistest võistluskunstidest, kasutatakse Kung Fu-s kogu keha väga intensiivselt. Seepärast on see suurepärane trenn kogu kehale ning parandab ka paindlikkust.

Naginata kasvatab enesekindlust

Teadupärast on võistluskunstides suur osa ka vaimujõul. Naginata on selle hea näide. Tegemist on võistluskunstiga, mis sisaldab lisaks füüsilisele poolele ka austust ja enesekindlust. Paljud võistluskunstidega alustajad kahtlevad oma võimetes, kuid Naginata õpetab sulle, kuidas end motiveerida ja pingutada oma võimete tipuni. Treenerid sisendavad seejuures eelkõige positiivseid emotsioone, viies kontseptsiooni kaugemale üksnes füüsilisest trennist.

Taekwondo – distsipliin ja enesekontroll

Taekwondo on ilmselt üks maailma kuulsamaid võistluskunste. Seda peetakse lausa kunstiliseks treeningvormiks, kuna iga liigutus on sujuv ja graatsiline. Taoliste kaunite liigutuste tegemiseks on vaja tohutut enesedistsipliini ning keskendumisvõimet, mistõttu aitab see ka üleüldiselt elukvaliteeti parandada.

Tõsine trenn kickboxiga

Kui enamus võistluskunste nõuavad üsna karmi enesekontrolli, siis kickboxing on tunduvalt füüsilisem. See võistluskunst on loodud eelkõige neile, kes tahavad võistelda. Matšil saab kasutada erinevaid jalalööke, millest on võistluskunst ka nime saanud. Samas võib kickboxing olla pisut keerulisem. Kord, kui põhivõtted on käpas, naudid aga võimsat spordiala, mis aitab sul alati end kaitsta.

Kõik, kes on tüdinud tavalistest spordialadest ning otsivad midagi täiesti uut, võivad leida enda jaoks sobiva võistluskunsti hõlpsalt. See nõuab killukese pingutust, kuid tulemus on seda väärt!