Baccarat – kasiinode kaardimängudest lihtsaim

Kaardimängu baccarat ehk bakaraa loetakse üheks vanemaks ning ühtlasi lihtsamaks kasiinodest leiduvatest kaardimängudest. Kuigi mängu juured ulatuvad keskaja Itaaliasse, on sel seos ka Prantsusmaaga. Nimelt just Prantsusmaal on Baccarat’ nimeline linn, kus valmistatakse samanimelist kristalltoodangut. Just Prantsusmaal on tekkinud ka mängu üks populaarsemaid variante – Chemin de Fer, mida tuntakse kogu maailmas. Seetõttu peavadki prantslased end selle mängu loojateks.

Mängu peetakse lihtsaks, kuna selles ei pea suuri otsuseid vastu võtma ning kasu pole bluffimise- või kaardiloendamise oskusest. Üheksast kõrgemale ei pea oskama numbreidki loendada. Kõik, mis mängija peab tegema on ennustama, kas võidad sina, võidab pankur või jääte viiki. Võitjaks saab see, kelle kaartide kogusumma on kaheksa või üheksa. Kõik edasine sõltub sellest, millised kaardid sulle jagatakse ning millised pankurile. Seega sõltub kõik õnnest.

Mängus tekib tihti paradoksaalne olukord, kus justkui võites, inimene tegelikult kaotab. Nimelt on mängija teinud panuse sellele, et kaartide järgi võidab pankur, kuid lõpuks on just temal paremad kaardid, ent oma vale ennustuse tõttu on mäng kaotatud.

https://www.optibetkasiino.ee/mangude-ulevaated/

Vaatamata bakaraa lihtsalt olemusele, on üks asi, mis enne mängima hakkamist selgeks tuleb teha –  kaartide väärtused, kuna need erinevad harjumuspärasest, kuigi on küllaltki lihtsad:

  • Kaardid 2-st 9-ni vastavad oma tavapärasele väärtusele;
  • 10, poisi, emanda ja kuninga väärtus on null;
  • Ässa väärtus on üks.

Kui pankur jagab sulle „9” ja „10”, ent endale „2” ja ässa, siis on võit sinu, kuna sinu skoor on „9”, aga pankuril „3”. Kui kaardisumma on kahekohaline, siis kasutatakse vaid selle arvu teist numbrit. Näiteks kui sulle jagatakse „5” ja „8”, mis kokku oleks „13”, on sinu skoor „3”, kuna esimest numbrit ei arvestata. Kui pärast esimesi kaarte ei saa „8” või „9” mängija ega pankur, võib juurde võtta ka kolmanda kaardi.

Kui teete mänguga esmakordset tutvust läbi selle või mõne teise kirjelduse, ei pruugigi see nii lihtne tunduda. Samas kui mängu oma käega järele proovite, saate aru, et see pole mitte ainult lihtne, vaid ka väga põnev mäng, mis tõesti tekitab positiivset hasarti.