9 fakti, mida kaartidest ning kaardimängudest ei teadnud

Selge see, et kui miski on maailmas nii laialt levinud kui mängukaardid ja kaardimängud, siis ringleb selle kohta ka igasuguseid huvitavaid lugusid. Järgnevalt on siin kirjas üheksa saladust, millest sa ei pruugi varem kuulnud olla.

 

  1. Tänapäevased kaardimastid sümboliseerivad kunagist ühiskonnakorda. Mastide nimetused ja sümbolid tekkisid Prantsusmaal ning need märkisid toonast ühiskonnakorraldust – poti ühtsust, ärtu kirikut, ruutu kauplejaid ning risti talupoegasid.
  2. Las Vegase kasiinodes hävitatakse üks kaardipakk ühe tunniga. Seda ei hävitata küll otseses tähenduses, ent kord tunnis vahetatakse kõik kaardipakid uute vastu, et ennetada kaartide kulumist, nende märgistamist ja kõiki muid võimalusi, mis võiksid takistada ausa kaardimängu läbiviimist.
  3. Casanova armastas erinevaid kaardimänge peaaegu sama palju kui naisi.
  4. Kõige tugevamad kaardid on pühendatud olulistele ajaloolistele isikutele. Poisid, emandad ja kuningad tähistavad kokkuleppeliselt näiteks Aleksander Suurt, Kuningas Taavetit, Julius Caesari ning Karl Suurt.
  5. Võib kindlalt nõustuda väitega, et kaardimäng on hea ajutreening. Kaartide mängimine stimuleerib neid aju osasid, mis vastutavad mälu, probleemide lahendamise ja immuunsuse eest. Ühtlasi treenivad need kannatlikkust ning otsustusvõimet.
  6. Poti ässa kasutati mõnes riigis kui kaarti, kuhu oli lisatud maksumärk. Sellest tuleneb, et poti ässad on endiselt teistest kaartidest selgelt eristuva kujundusega.
  7. Kõige suurem kaardimaja ehitati 2400 kaardipakist. Eks on kõik meist elu jooksul kaardimaja proovinud ehitada, ent see poiss, kes maja ehitas lõi hiljem oma rekordi üle, kasutades maja ehitamiseks üksnes 218 792 kaarti ning ei midagi muud.
  8. Jokkeri leiutasid ameeriklased. Alguses sellist kaarti ei tuntud, ent ameeriklased lõid selle ühe mängu jaoks, mis oli populaarne siis, kui pokker veel oma võidukäiku alustanud ei olnud.
  9. Juba varem on loodud ning endiselt luuakse kõiksugu temaatilisi kaardipakke, mis on kõige sagedamini seotud riigi ja armeega seotud sündmuste ning isiksustega.

 

Loodame, et saite eelnevast midagi uut teada, kuna meil oli seda informatsiooni koguda igatahes väga meeldiv.

https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=740